Array ( ) شاخص های رتبه بندی مشتریان در نرم افزار crm - نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان CRM طلوع
فهرست

شاخص های رتبه بندی مشتریان در نرم افزار CRM یکی از اهداف نرم افزار crm رتبه بندی مشتریان می باشد . برای ارتباط بهتر و موثرتر هر سازمان می بایست مشتریان خود را رتبه بندی نمایید . مخصوصا در سازمان هایی که تکرار فروش وجود دارد می تواند بر اساس پارامترهای متعددی رتبه بندی مشتریان صورت بگیرد .

برای مثال میزان خرید یک مشتری در طول یک بازه زمانی مشخص می تواند به صورت پلکانی در رتبه بندی مشتریان تاثیر بگذارد . نوع خرید مشتری یا به عبارت دیگر اینکه مشتری چه کالاهایی را خرید می کند می تواند در رتبه بندی مشتریان موثر باشد.

بعضی کالاها دارای حاشیه سود بیشتر بوده و خرید آن توسط مشتری سود بیشتری را برای شرکت به ارمغان می آورد سپس می تواند در رتبه بندی تاثیر بهتری داشته باشد .

دوره متناوب خرید هم از جمله پارامترهایی می باشد که در نرم افزار crm می تواند در محاسبه رتبه مشتری لحاظ شود . موارد دیگر از جمله اینکه مشتری ، مشتری معرفی کند یا از طریق باشگاه مشتریان اقدام به ورود به کنترل پانل خود نماید و یا از طریق فروشگاه اینترنتی که به نرم افزار سی آر ام متصل شده است خرید نماید و یا حتی اخبار باشگاه مشتریان را بخواند و یا حتی کامنت گذاری نماید همه اینها می تواند شامل امتیاز شده و در نهایت در رتبه بندی مشتریان موثر واقع شود .

شما می توانید با رتبه بندی صحیح مشتریان با هر مشتری مطابق با رتبه او برخورد مناسب را برنامه ریزی نماید .

تعداد بازدید:734

بیشتر بخوانید:

NPS یا شاخص خالص تبلیغ کنندگان چیست؟شاخص های رتبه بندی مشتریان در نرم افزار crmريسک مالي شاخص ‌سازي و اندازه‌ گيريريسك مالي شاخص‌سازي و اندازه‌گيريشاخص‌های مشتری‌مداری در بانک‌های ایرانی
کلمات کلیدی رتبه بندی مشتریان
درخواست دمو

درخواست دمو