فهرست
7 راهی که نرم افزار crm مکمل بازاریابی B2B می شود. 

با ادغام و یکپارچه سازی نرم افزار crm با کمپین ها و استراتژی های بازاریابی B2B، بازاریابی و فروش کاملا هماهنگ می شوند.

در اینجا هفت روشی که CRM می تواند تلاش های بازاریابی B2B شما را پشتیبانی کند، معرفی شده است:

1- سفارشی سازی روش ها برای رسیدن به هدف

هیچ ابزاری به اندازه CRM مناسب نیست و نباید هم وجود داشته باشد. جهت کسب نتایج موثر مهم، نیاز به یک سیستم سفارشی برای اهداف فروش خود دارید. برای هر تعداد کاربر که مایلید راه اندازی نمائید و لیستی بلند بالا از فعالیت های کارمندان را پیگیری نمائید. از همه مهمتر، می توانید نرم افزار خود را سفارشی کنید تا شاخص های عملکرد کلیدی خود را تجزیه و تحلیل کنید،هدایت کاربران برای انجام فعالیت های موثرتر، ههمچنین حسابداری خودکار.

می توانید از ویژگی های قابل تنظیم CRM برای تعیین اهداف خود و استفاده از تجهیزات لازم برای رسیدن به آن اهداف استفاده نمائید.

2- کاهش اشتباهات و افزایش شایستگی کارشناسان

CRM موجب کاهش اطلاعات از دست رفته و فعالیت ها و تماس های تلفنی مکرر می شود، و در نهایت باعث می شود تیم فروش شما صلاحیت بیشتری پیدا کند. آگاهی و شناخت مشتریان بر عملکرد تیم فروش تاثیرگذار خواهد بود. و خواهید دانست که مشتریان، هر بخش از کسب و کارتان از جمله محصولات و خدمات شما را چگونه می بینند.

3- تجزیه اطلاعات برای بازاریابی هدفمند

به ثمر رسیدن فرآیند فروش برای هر مشتری یک فرایند ثابت و یکسان نیست. رفتار کارشناسان فروش با هر مشتری بنا به ویژگی های شخصیتی و کسب و کاری که در آن فعال است، متفاوت است. تیم های فروشی موفق هستند که، رویکرد هدفمند را در رابطه با هر مشتری بکار می بندند. بعضی از آن ها به ذهنیت و مهارت های افراد می پردازند، اما بسیاری از آن ها به دنبال یافتن محصولات و خدمات مناسب، پیشنهادات درست و تبلیغ مناسب در کسب و کارها در زمان مناسب می باشند.

CRM ابزارهایی برای تجزیه و تحلیل داده های تان برای رسیدن به اهداف بازاریابی می دهد. به جای پیگیری لیست های بی پایان از مشتریان بالقوه، شما و تیم فروش تان می توانید فایل های خود را بر اساس طیف وسیعی از معیارها مانند شهر، حرفه و یا آخرین فروش، مرتب کنید و حتی می توانید از CRM خود برای مرتب سازی مخاطبین بر اساس اقدامات خاصی که در وب سایت شما انجام داده اند، استفاده کنید.

4- پیشگیری از فایل های باز

در حالی که نرم افزار CRM برای تان مشتریان خاصی را هدایت کند، می توانید مطمئن شوید که هیچ یک از فایل های فروش از دست نمی روند. در فروش، همیشه وسوسه انگیز است که مشتریان عادی و مشتریان سودآور را از دست ندهید.

به این ترتیب، می توانید در CRM یادآور (reminder) تنظیم کنید تا اطمینان حاصل شود که شما و تیم تان فراموش نکنید که با هر یک از کسب و کارهایی که مایل به خرید یا همکاری به عنوان مشتری هستند، تماس بگیرید.

5- دسترسی به اطلاعات در زمان واقعی

CRM تنها قابلیت مشاهده در دسک تاپ ندارد، بنابراین شما به راحتی می توانید از طریق دستگاه های موبایل و تبلت ها نیز به آنها دسترسی پیدا کنید. این قابلیت به این معنی است که همه در هر زمان به نرم افزار crm دسترسی دارند.
به محض این که سیستم crm را با استفاده از تلفن همراه خود به روز رسانی می کنید، تمام این داده ها بلافاصله برای همه در دفتر یا هر کسی که از راه دور دسترسی دارد، قابل دسترسی است. در نتیجه، اگر مشتری، با دفتر تماس می گیرد، کارمندان شرکت شما به هر یادداشت مهم دسترسی دارند و در پرونده آن مشتری ثبت می گردد.

6- برنامه ریزی وظایف روزانه

آیا تیم شما بر روی بخش خاصی از لیست مشتریان متمرکز شده اند، از طریق لیست تماس های برنامه ریزی شده ، CRM می تواند به آنها کمک کند برنامه های روزانه خود را بهینه کنند. CRM اولویت بندی وظایف، ارسال یادآوری، و صرفه جویی در وقت در وظایف اداری را به همراه آورد. همه این موارد منجر به بهبود خدمات مشتری، تلاش های بازاریابی B2B قوی و افزایش فروش می شود.

7- مدیریت تیم فروش

علاوه بر روش های قبلی، CRM به تیم شما کمک می کند تا مشتریان کسب و کار خود را تحلیل کنید، همچنین به شما اجازه می دهد تا به راحتی آنچه تیم تان انجام می دهد، پیگیری نمائید. شما می توانید از سیستم برای پیگیری تماس های تیم خود استفاده کنید، به اهداف فروش بازاریابی، نرخ تبدیل، تعداد ارجاعات و یا هر شاخص دیگری نگاه کنید. در بسیاری موارد، هر زمان که آمارها را بررسی می نمائید، به نتایج مفید و کاربردی دست یابید.

 

منبع: https://www.adherecreative.com

 

بیشتر بخوانید:

افزایش راندمان بهره وری تولید کنندگان به کمک نرم افزار CRMاشتباهاتی که هنگام نیازسنجی برای خرید نرم افزار CRM مرتکب می شوید3 اشتباه متداول هنگام انتخاب نرم افزار CRMیکپارچه سازی نرم افزار CRM با سیستم VoIP7 راهی که نرم افزار crm مکمل بازاریابی B2B می شود.
کلمات کلیدی B2B نرم افزار crm
درخواست دمو

درخواست دمو