فهرست
3 اشتباه متداول هنگام انتخاب نرم افزار CRMبا وجود CRM های گوناگون، انتخاب بهترین نرم افزار CRM موجود در بازار که بیشترین کارایی را برای کسب و کار شما داشته باشد، با چالش هایی همراه است.

با انتخاب اشتباه CRM یا اجرای غلط آن دچار مشکلاتی خواهید شد.  در این مقاله سه مورد از خطاهای رایج که هنگام خرید نرم افزار CRM با آن مواجه می شوید را بررسی خواهیم نمود. اجتناب از خطاها کمک خواهد کرد سرمایه گذاری های شما در CRM در سال های آینده، بازدهی و فروش کسب و کار شما افزایش یابد.

 

هدف شما از تهیه نرم افزار CRM چیست؟

همان اول کار هدف خود را مشخص کنید، هدف شما از خرید CRM جدید چیست؟

شما می خواهید حداکثر بهره وری و کارایی را از سیستم خود داشته باشید. اما اهداف شما در کسب و کار کوتاه مدت است یا بلند مدت؟

اندازه گیری این اهداف برای تعیین شکست یا پیروزی سازمان در خرید CRM ضروریست. برای کسب بیشترین میزان سود جلسه ای تشکیل دهید و اهدافی را دارید دوباره مرور نمایید مهم ترین اهداف از قبیل:

جذب مشتری جدید

بهبود کمپین های بازاریابی

افزایش فروش

افزایش کارایی و بهره وری

اکنون برای مشخص کردن این اهداف، و اینکه چگونه یک CRM با آنها کمک خواهد کرد، وقت بگذارید. این در بلند مدت به بهبود ROI نیز کمک خواهد کرد.

 

عدم تمرکز بر روی کاربران واقعی CRM

کارشناسان معتقدند که برای دستیابی به حداکثر کارایی یک نرم افزار CRM، سازمانها باید قبل از اجرای سیستم، به طور فعال وارد عمل شوند. یکی از اشتباهات رایج هنگام انتخاب یک CRM جدید اینست که برنامه فقط توسط مدیران عالی رتبه بررسی می شود، درصورتیکه کارمندان و تیم کارشناسان باید با CRM کار کنند.

کاربران باید در مورد چگونگی استفاده از CRM به عنوان یک ابزار برای بهبود اهداف سازمانی مهم مانند افزایش درآمد، کاهش هزینه ها، اتوماسیون و مدیریت زمان، آگاهی یابند. علاوه بر این، روزهایی که نرم افزار CRM فقط قابل نمایش در دسکتاب بود، گذشته است. آیا CRM جدید شما برای موبایل بهینه شده است؟ آیا داشبورد شما قابلیت تنظیم دارد؟ این سوالات باید هم اکنون و نه بعدا پاسخ داده شود.

 

عدم یکپارچه سازی CRM با شبکه های اجتماعی

امروزه شبکه های اجتماعی به ابزاری برای تعاملات مشتریان با شرکت ها تبدیل شده است. ضروری است که سیستم CRM یکپارچه با تعاملات مشتریان با شرکت باشد.  امروزه نظارت بر شبکه های اجتماعی یکی از ابزارهای اندازه گیری تجربه و رضایت مشتریان است.

کسب و کارها باید بر روی آنچه مشتریانشان می گویند متمرکز شوند، پیام های مشتریان را تجزیه و تحلیل کنند، هوشمندانه گوش کنند، تحلیل های انجام شده را در دستور کار خود قرار دهند، و به طور فعال با همه کانال های رسانه های اجتماعی همکاری کنند.

ایجاد ارتباط طولانی مدت با مشتریان خود کمک خواهد کرد تا تجربه مشتری را بهبود بخشد تا در نهایت افزایش درآمد سازمان را شاهد باشند.

 

نتیجه گیری

در حالی که می توان CRM را راهکار مناسبی برای کسب و کارها دانست، به همان اندازه مهم است که به یاد داشته باشید که خرید و اجرای CRM غلط ممکن است باعث آسیب بیشتر شود. راه حل مناسب CRM برای کسب و کارتان دقیقا همین است - یک راه حل فروش، نه فقط یک ابزار.

بیشتر بخوانید:

6 روش موثر و کاربردی برای تولید سرنخ و نقش نرم افزار CRM در پرورش سرنخ5 سوالی که باید از شرکت تولید کننده نرم افزار CRM بپرسیدهدف از پیاده سازی نرم افزار سی آر ام چیست؟شناسایی مشتری و انتظارات او با نرم افزار CRMآیا امکانات نرم افزار CRM با سیستم های مدیریت اسناد برابری می کند؟
کلمات کلیدی نرم افزار CRM خرید CRM انتخاب CRM
درخواست دمو

درخواست دمو