فهرستخرید نرم افزار باید بر اساس نیازهای اصلی کسب و کارمان باشد نه همه نیازهایمان.  برخی از آنها حتی کمتر از ۱% در کسب و کار مان تاثیر گذارند.

فرآیند خرید و پیاده سازی یک سیستم CRM در بهترین حالت، ممکن است پیچیده باشد. اما اگر نتوانید برخی از اشتباهات را که معمولا در فرآیند جمع آوری اطلاعات مورد نیاز است، در نظر بگیرید، احتمال دارد مسیر را اشتباه طی نمایید.

برای اینکه نیازهای اصلی کسب و کارمان را بهتر بشناسیم بهتر است این سوالات را در رابطه با هر کدام از نیازهای خود بپرسیم.

فرآیند جمع آوری نیازها بسیار مهم است زیرا قادر خواهید بود تا تمام آن چه که از یک سیستم CRM می خواهید بدست آورید، به طور واضح و روشن دریابید.

(برای مثال مشکلاتی که کسب و کار شما نیاز به حل آن دارد و یا فرآیندهایی که برای پشتیبانی نیاز دارید مانند ادغام داده ها، آموزش و ...)

با این حال، برای اغلب سازمان ها این امر یک کار سخت و چالش برانگیزست.

بیایید به بعضی از اشتباهات رایج که کسب و کارها ممکن است هنگام جمع آوری نیازهایشان داشته باشند نگاهی بیاندازیم تا مطمئن شوید که شما گرفتار این اشتباهات مهلک نمی شوید.

 

نیازهایتان را مانند یک لیست خرید، مرتب می کنید:

 

اغلب افراد فکر می کنند که باید تمام آنچه که می خواهند و همه ویژگی های موجود را فهرست کنند. ریچارد بوردمن بنیان گذار Mareeba می گوید که " این کار موجب می شود سازمان ها هزینه های زیادی را صرف سیستم های گران قیمت کنند که در واقع ارزش عملیاتی قابل توجهی را برایشان فراهم نمی آورد."

 

 

صرفا بر روی ویژگی های مورد نیاز متمرکز شوید

 

جان چینی، مدیر اجرایی Workbooks می گوید: "شایع ترین اشتباه در مورد نرم افزار CRM، تمرکز بر روی ویژگی های آن است و نه نتایج آن. "

  "اگر به طور کامل درک کنیم که نرم افزار CRM برای بهبود خدمات مشتریان شما مهم است، زیرا که در صورت عدم توجه، مشتریان خود را از دست می دهید و این موضوع بر روی درآمدتان تاثیر می گذارد، می توانیم سریع تر و کارآمدتر به شما کمک کنیم. تنها کافیست به ما بگویید «چرا» تا به شما کمک کنیم «چگونه» به شما کمک می کند. "

 

 

توجه زیاد به جزییات

 

اسنادی که نواقص و کاستی بیشتری دارند اغلب جزئیات بیشتری دارند.

اندرو آردرون، مدیر عامل ProspectSoft می گوید:

" اگر بر روی جزئیات زیاد تمرکز داشته باشید، احتمال این که نقطه آغاز سند را فراموش کنید بیشتر است. "

 

 

عدم توجه به نیازهای سطوح بالاتر

 

مایک رزتویو، افسر ارشد مالی در بوخورون، خاطر نشان می کند که "خرید یک CRM لزوما یک فرآیند ساده نیست. این تصمیم می تواند به سادگی شکست خورد زیرا شما استراتژی های سطح بالا را در نظر نگرفته اید."

 

منبع:

https://www.mycustomer.com/selling/crm/five-fatal-flaws-of-crm-requirements-gathering

تعداد بازدید:431

بیشتر بخوانید:

اشتباهاتی که هنگام نیازسنجی برای خرید نرم افزار CRM مرتکب می شوید
کلمات کلیدی CRM نرم افزار CRM
درخواست دمو

درخواست دمو