Array ( ) 6 روش عالی و کارآمد برای خرید مجدد مشتریان - نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان CRM طلوع
فهرست
6 روش عالی و کارآمد برای خرید مجدد مشتریان

در مقاله امروز، می خواهم روش‌هایی که سبب خرید دوباره مشتریان می‌شود را با هم مرور کنیم. خرید دوباره و چندباره مشتری از شما بسیار مهم است. هنگامی که آن‌ها به مشتریان تکراری تبدیل می‌شوند، شما انرژی کمتری برای مشتریان جدید صرف می‌کنید تا به شما اعتماد کنند، همچنین مشتریان می توانند شما را به مشتریان جدید ارجاع دهند.

محصولات و خدمات دو مقوله متفاوت هستند، به همین دلیل سه مورد از کارهایی که می‌توانید انجام دهید تا مطمئن شوید مشتریان‌تان دوباره به شما مراجعه می‌کنند را به شما می‌گوئیم.

 

خدمات

بیایید با خدمات شروع کنیم. فشار زیادی بر بخش خدمات برای ارائه پشتیبانی مستمر وجود دارد. فقط یک تجربه بد می تواند مشتری را در مقابل شما قرار دهد، و این موارد می تواند به جلوگیری از وقوع آن کمک کرده و مشتری را برای بازگشت مستمر تشویق کنید.

نکته کلیدی این است که راحت‌ترین راه، ارائه خدمات پشتیبانی مناسب توسط شماست. شما می توانید این کار را توسط موارد زیر انجام دهید.

 

 

بسته‌های پیشنهادی: اگر پکیج‌هایی را به مشتریان پیشنهاد می‌دهید، می‌بایست فورا یک دلیل برای بازگشت دوباره مشتری ارائه دهید - حداقل تا پایان یافتن پکیج آنها، فرصت زیادی دارید تا خدمات عالی مشتری ارائه دهید. با پایان پکیج، آنها نمی‌خواهند به جای دیگری بروند! یک مثال عالی تجربه ای است که من اخیراً هنگام معاینه چشم داشتم.
من برای هر بار ویزیت چشم پزشکی باید نوبت بگیرم. بنابراین، با رزرو یک معاینه چشم و گرفتن دو نوبت بعدی رایگان، تضمینی برای چشم پزشک است که من دو نوبت بعدی خود را از آنها رزرو می کنم.

 

ارسال یادآوری: یکی از دلایلی که مجدداً به دندانپزشک خود برمی گردم این است که هر شش ماه یک بار آنها با من تماس می‌گیرند تا به من یادآوری کنند که زمان چکاپ فرا رسیده است. وقتی آنها با من تماس می‌گیرند، نوبت را تعیین می‌کنیم. در حال حاضر، یادآوری مراجعه به دندانپزشک کار من را راحت کرده است، و این راحتی من را به مشتری تکراری تبدیل می کند.

 

جایزه غیرمنتظره: بسیاری اوقات چیزی که بدست می‌آوریم برابر با هزینه ایست که می‌پردازیم. اما یک جایزه غیرمنتظره تاثیر قابل توجهی در ذهن مشتری می‌گذارد. به طور مثال زمانیکه نیاز به خدمات باغبانی دارید باغبان علاوه بر باغچه، حاشیه حیاط را نیز گل‌کاری کند در خاطرتان می‌ماند و هنگامی که نیاز به باغبان دارید، دوباره با همان شرکت خدمات باغبانی تماس خواهید گرفت.

 

محصولات

در مورد محصولات چطور؟ محصولات به ویژه اگر رقبای زیادی دارید، باید اطمینان حاصل کنید که مشتریان از کالای شما ارزش بیشتری کسب می کنند تا همچنان به خرید خود ادامه دهند.
در اینجا سه ایده وجود دارد که به شما در حفظ مشتری‌تان کمک می‌کند:

 

 

ارسال سریع کالا: فکر نمی کنم فقط من باشم که هنگام ثبت سفارش کالا، زمان ارسال کالا توجه ام را جلب کرده باشد. مطمئناً سه روز بهتر از پنج روز است!

حداقل کارهایی وجود دارد که می‌توانید وقتی کالا از انبار خارج ‌می‌شود مشتری خود را در جریان قرار دهید، اما دیگر چه کاری می توانید انجام دهید تا روند شما سرعت بگیرد؟ دانستن اینکه چه مدت طول می کشد تا بسته ها به دست مشتریان برسد، اولین قدم است. اطمینان حاصل کنید که پیش بینی‌های شما صحیح، طبق زمان تعهد داده شده تحویل داده شده است و در صورت لزوم تغییراتی در روند کار خود ایجاد کنید تا مشتریان خود سریعتر آنچه را که خریداری کرده اند به دست‌شان برسد.

 

 

امتیازهای پیشنهادی: برنامه های امتیازدهی روشی عالی برای ارتباط با مشتریان و ایجاد مشتریان وفادار است. شرکت های ارائه دهنده کارت اعتباری سالهاست که این استراتژی را انجام می‌دهند.

 

 

بسته بندی مخصوص: هنگامی که بسته بندی محصولات شما خاص‌تر باشد، مشتریان احتمالاً مجدداً از شما آن محصول را خریداری می‌کنند. بیشتر افراد می خواهند احساس ویژه بودن را تجربه کنند.
این که محصول‌تان را در یک کاغذ تزئینی بپیچید یا یک یادداشت ویژه هنگام ارسال بسته داخل آن قرار دهید باعث می‌شود، مشتری شما را برای خرید بعدی خود به خاطر آورد.

 

 

سخن آخر

روش های زیادی وجود دارد که می توانید در مشتریان خود ایجاد کنید تا احساس کنند که پول خود را در جای مناسبی خرج می کنند، و این فقط معدود مواردی است که من پیدا کرده ام تا مشتریان بیشتری دوباره به ما بازگردند.  احتمالاً در زمان مطالعه این مقاله به فکر محصول یا خدمات خود بودید. آیا ایده هایی برای پیاده سازی سفر مشتری خود پیدا کردید؟ آیا کاری وجود دارد که شما قبلاً آن‌را انجام می‌دادید؟

 

تعداد بازدید:254

بیشتر بخوانید:

کدام ویژگی‌های نرم افزارCRM برای بازاریابی ضروری است؟نرم افزار CRM، راهکاری برای یکپارچه‌سازی و خودکارسازی فرآیند فروش6 روش عالی و کارآمد برای خرید مجدد مشتریانامکانات پنل crm برای فروش تلفنیراهکارهای جامع برای موفقیت در بازاریابی پیامکی
کلمات کلیدی
درخواست دمو

درخواست دمو