راهکارهای جامع برای موفقیت در بازاریابی پیامکی

راهکارهای جامع برای موفقیت در بازاریابی پیامکی

آیا می دانید بازاریابی پیامکی چیست؟ حتما تاکنون پیامکی از مشاغل گوناگون برایتان ارسال شده است که معرف تخفیف ها و تبلیغات کسب و کارشان است. این همان بازاریابی پیامکی است و علی رغم شیوع بازاریابی شبکه های اجتماعی و سایر روشهای بازاریابی دیجیتال، هنوز هم بازدهی دارد.

در برخی موارد، پیامک ساده بنظر می آید؛ در عوض نتایج بهتری از ایمیل، شبکه های اجتماعی یا سایر کانال های بازاریابی دارد. تحقیقات نشان می دهد که 98 درصد افراد پیامک هایشان را می خوانند در حالیکه نرخ باز کردن ایمیل ها 20 الی 30 درصد است. علاوه بر این، نزدیک به 90٪ دریافت کنندگان پیامک در سه ثانیه اول دریافت، آن را باز می کنند.

این آمار به تنهایی باید اهمیت بازاریابی پیامکی را برجسته می سازد. ارسال پیام کوتاه به شما امکان می دهد در هر ساعت از شبانه روز، به مشتریان و فرصت های فروش دست یابید.

آیا برای موفقیت در بازاریابی پیامکی به کمک نیاز دارید؟ نکات زیر را بررسی کنید. همه شما می توانید از مزایای بازاریابی موبایل استفاده کنید.

1- قبل از ارسال پیامک از رضایت افراد اطمینان حاصل کنید.

خط مشی های محافظت از داده ها مستلزم این است که شما قبل از اینکه در تکاپوی جذب سرنخ ها باشید، باید رضایت آنها را جلب کنید. بازاریابی پیامکی نیز از این قاعده مستثنی نیست.

البته جای هیچ نگرانی نیست در صورت استفاده از بستر مناسب، می توانید به راحتی افراد را راضی کنید. افراد علاقه مند فقط باید یک کلمه مشخص (مانند “بله”) را به شماره شما ارسال کنند، و این یعنی توانسته اید رضایت آن ها را کسب کنید.

اگر پلتفرم بازاریابی پیامکی با CRM تان یکپارچه باشد، می توانید از فیلترهای سیستم استفاده کنید تا مطمئن شوید هرگز برای کسانی که تمایل ندارند، پیام ارسال نمی کنید.

2- متن پیامک باید کوتاه و مختصر باشد

بسیاری از سرویس های پیامکی، پیام های طولانی تر از 160 کاراکتر را می شکند و در قالب چند پیام متوالی برای کاربران ارسال می کنند. اما شما نمی خواهید که پیام بازاریابی شما نصف شود یا خط آخر متن در پیام جداگانه ای به دستشان برسد.

در بازاریابی پیامکی دقیقاً مانند توییتر هر چه پیام مختصر تر بیان شود، نتیجه بهتری دارد، مگر آنکه بخواهید پیشنهاد شگفت انگیزتان تکه تکه شود. بنابراین همیشه حواستان به تعداد کاراکترهای مجاز پیامک باشد.

3- پیامک زیاد ارسال نکنید

اگر مخاطبان خود را در بمبارانی از پیامک ها گرفتار کنید، همانطور که به سرعت تصمیم می گیرند به همان سرعت نیز از پیام هایتان چشم پوشی می کنند. هیچ کس دوست ندارد صندوق پیامک هایشان از پیامک های تبلیغاتی انباشته باشد. استفاده از بازاریابی پیامکی زیرکانه است اما باید تعداد پیام هایی که برای هر سرنخ یا مشتری ارسال می کنید، محدود باشد. تجربه دیجیتال مارکتر ها در حوزه بازاریابی پیامکی، ارسال سه الی چهار پیامک در ماه است.

4- انصراف یا عدم انصراف؟ تصمیم با مخاطب است

انصراف از دریافت پیامک همانند لغو اشتراک ایمیل است. مهم است که فعالیت های بازاریابی در نهایت به نقض حریم خصوصی افراد منجر نشود. اگر کسی واقعاً نمی خواهد پیامک های شما را دریافت کند، ارسال پیام برای آنها چه فایده ای دارد؟

در انتهای متن پیامک، گزینه ای مانند “لغو پیامک” قرار دهید.

5- همیشه یک CTA  (کال تو اکشن) در نظر بگیرید


دلیل اصلی ارسال متون بازاریابی پیامکی تشویق مخاطبان برای انجام اقدامات مورد نظر است. به همین دلیل بسیار مهم است که در هر متنی که ارسال می کنید باید یک گزینه کال تو اکشن (CTA) باشد.

این روزها بیشتر افراد از تلفن هوشمند استفاده می کنند که به شما امکان می دهد لینک های CTA را در پیام های خود وارد کنید. گیرندگان می توانند به راحتی بر روی لینک CTA کلیک کرده و به یک لندینگ پیج هدایت شوند که در آن می توانند از آفرها استفاده کنند.

6- پیامک های بازاریابی را شخصی سازی کنید

باز هم یک نرم افزار CRM به کمک اتوماسیون بازاریابی می آید، می توانید پیام های خود را با ذکر نام گیرنده، موقعیت جغرافیایی، علایق محصول و موارد دیگر شخصی کنید. انجام این کار به شما امکان می دهد تا فرصت های فروش بیشتری را به مشتری تبدیل کنید.

7- دائما لیست بازاریابی پیامکی را توسعه دهید

بازاریابان باید بکوشند که بطور مداوم لیست بازاریابی پیامکی خود را توسعه دهند، درست همانند اینکه در تلاشند لیست بازاریابی ایمیلی را گسترش دهند.

هر شخص جدیدی که وارد لیست بازاریابی پیام کوتاه شما شود، سرنخ جدیدی است که می توانید آن را بازاریابی کنید. به همین دلیل است که شما هرگز نباید از یک لیست ثابت و همیشگی که پیشرفتی ندارد، استفاده کنید.

روشهای مختلف توسعه لیست بازاریابی را امتحان کنید.

8- از خطوط اختصاصی برای ارسال پیامک استفاده کنید

شماره های اختصاصی با سرشاخه های 1000 ، 2000 ، 3000 ، 5000 ، 021 ، و یا 9000 آغاز می شود که مشاغل می توانند به جای شماره موبایل کامل، از آن استفاده کنند. در اصل این میانبر برای خط بازاریابی پیام کوتاه شما است.

کد کوتاه باعث می شود افراد راحت تر به لیست بازاریابی پیامکی دسترسی پیدا کنند، زیرا برای این کار فقط باید چهار ، پنج یا شش رقم را وارد کنند.

بسیاری از بازاریابان برای هر محصولی که دارند از یک خط اختصاصی استفاده می کنند. این امر به افراد امکان می دهد پیامک محصولی که علاقه ندارند را دریافت نکنند، اما  پیام های یک محصول خاص برایشان ارسال شود.

سخن آخر

 

فروش و بازاریابی کسب و کار خود را به وسیله ی نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان طلوع پرورش دهید

اهداف CRM

اهداف CRM

هدف در CRM، مديريت بر روابط با مشتريان است و فرض بر آن است که مشتريان نه فقط به دليل محصول متمايز و منطبق...

اصول و مفروضات اساسی CRM

اصول و مفروضات CRM

اصول پایه ای فرآیندهای کاربردی مدیریت ارتباط با مشتری: هدف گذاری برای تک تک مشتریان، جذب و حفظ وفاداری مشتری از طریق ارتباط شخصی، انتخاب مشتری بر ...

واحد های مختلف سازمان و CRM

سازمان و CRM

کارکرد CRM به طور سنتی به عنوان ابزاری برای فروش و بازاریابی مطرح بوده است، اما هم اکنون برخی از بزرگترین دستاوردهای آن علاوه بر دو حوزه بالا در ...

اگر تمایل دارید تا همکاران ما در خصوص نرم افزار CRM اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار دهند می توانید درخواست مشاوره تلفنی بفرستید