6 روش عالی و کارآمد برای خرید مجدد مشتریان

6 روش عالی و کارآمد برای خرید مجدد مشتریان

یکی از بهترین راه‌ها برای کاهش هزینه جذب مشتری، حفظ مشتری فعلی است. واقعیت این است که مشتریانی که در حال حاضر دارید بیشترین منفعت را برای کسب و کار دارند و ارزش این را دارد که وقت و تلاش خود را صرف آن کنید.

بدیهی است که جذب مشتری مهم است زیرا اگر مشتری هرگز اولین خرید را انجام ندهد، نمی توانید مشتریان تکراری داشته باشید. با این حال، مشکل زمانی رخ می دهد که کسب و کارها بیش از 80٪ بودجه بازاریابی خود را به جذب مشتری اختصاص می دهند بجای اینکه به حفظ مشتریان توجه کنند.

خرید مكرر به معیاری برای سنجش  وفاداری به یك برند توسط مصرف كنندگان تبدیل شده است و اغلب توسط کارشناسان بازاریابی برای ارزیابی مشاغل، مورد توجه قرار می گیرد.

در مقاله امروز، می خواهیم روش‌هایی که سبب خرید دوباره مشتریان می‌شود را با هم مرور کنیم. خرید دوباره و چندباره مشتری از کسب و کار شما بسیار مهم است. هنگامی که آن‌ها به مشتریان تکراری تبدیل می‌شوند، شما انرژی کمتری برای متقاعدسازی آن‌ها صرف می‌کنید تا به شما اعتماد کنند، همچنین این دسته از مشتریان می توانند محصول شما را به افراد دیگر پیشنهاد دهند.

فروش محصولات و خدمات دو مقوله متفاوت است، از هر کدام سه راهکار طلایی معرفی می کنیم تا مطمئن شوید مشتریان‌تان دوباره شما را برای خرید انتخاب می کنند، در ادامه همراه ما باشید.

خدمات

بیایید با خدمات شروع کنیم. فشار زیادی بر بخش خدمات برای ارائه پشتیبانی مستمر وجود دارد. فقط یک تجربه بد می تواند مشتری را در مقابل شما قرار دهد. سه نکته زیر می تواند به جلوگیری از وقوع آن کمک کرده و مشتری را برای بازگشت مستمر تشویق کنید.

نکته کلیدی این است که راحت‌ترین راه، ارائه خدمات پشتیبانی مناسب توسط شماست. شما می توانید این کار را در قالب موارد زیر انجام دهید.

بسته‌های پیشنهادی

اگر پکیج‌هایی را به مشتریان پیشنهاد می‌دهید، می‌بایست فورا یک دلیل برای بازگشت دوباره مشتری ارائه دهید. خوبی پکیج های پیشنهادی اینست که حداقل تا پایان یافتن زمان پکیج فرصت زیادی دارید تا خدمات عالی مشتری ارائه دهید. مشتری که تجربه عالی از خدمات رسانی شما داشته است، با پایان پکیج نمی‌خواهد به جای دیگری برود!

یک مثال عالی تجربه ای است که اخیراً هنگام معاینه چشم داشتم. من برای هر بار ویزیت چشم پزشکی باید از دوماه قبل نوبت بگیرم. بنابراین، با رزرو یک معاینه چشم و گرفتن دو نوبت بعدی رایگان، تضمینی برای چشم پزشک است که من دو نوبت بعدی خود را از آن مطب چشم پزشکی رزرو می کنم.

ارسال یادآوری

یکی از دلایلی که مجدداً به دندانپزشک خود برمی گردم این است که هر شش ماه یک بار آنها با من تماس می‌گیرند تا به من یادآوری کنند که زمان چکاپ فرا رسیده است. وقتی آنها با من تماس می‌گیرند، نوبت را تعیین می‌کنیم. در حال حاضر، یادآوری مراجعه به دندانپزشک کار من را راحت کرده است و من را به مشتری تکراری تبدیل می کند.

جایزه غیرمنتظره

بسیاری اوقات چیزی که بدست می‌آوریم برابر با هزینه ایست که می‌پردازیم. اما یک جایزه غیرمنتظره تاثیر قابل توجهی در ذهن مشتری می‌گذارد. به طور مثال زمانیکه نیاز به خدمات باغبانی دارید اگر باغبان علاوه بر باغچه، حاشیه حیاط را نیز گل‌کاری کند در خاطرتان می‌ماند و هنگامی که نیاز به باغبان دارید، دوباره با همان شرکت خدمات باغبانی تماس خواهید گرفت.

محصولات

در مورد محصولات چطور؟ محصولات به ویژه اگر رقبای زیادی دارید، باید اطمینان حاصل کنید که مشتریان از خرید کالای شما سود بیشتری کسب می کنند تا همچنان به خرید خود ادامه دهند.

در اینجا سه ایده وجود دارد که به شما در حفظ مشتری‌تان کمک می‌کند.

ارسال سریع کالا

فکر نمی کنم فقط من باشم که هنگام ثبت سفارش کالا، زمان ارسال کالا توجه ام را جلب کرده باشد. مطمئناً سه روز بهتر از پنج روز است!

حداقل کاری که می‌توانید انجام دهید اینست که وقتی کالا از انبار خارج ‌می‌شود مشتری خود را در جریان قرار دهید. اما دیگر چه کاری می توانید انجام دهید تا روند شما سرعت بگیرد؟ دانستن اینکه چه مدت طول می کشد تا بسته به دست مشتریان برسد، اولین قدم است. اطمینان حاصل کنید که پیش بینی‌های شما صحیح است و طبق زمان تعهد داده شده، کالا به مشتری تحویل داده شده است.

امتیازهای پیشنهادی

برنامه های امتیازدهی روشی عالی برای ارتباط با مشتریان و ایجاد مشتریان وفادار است. شرکت های ارائه دهنده کارت اعتباری سالهاست که این استراتژی را انجام می‌دهند.

بسته بندی مخصوص

هنگامی که بسته بندی محصولات شما خاص‌تر باشد، مشتریان احتمالاً مجدداً از شما آن محصول را خریداری می‌کنند. بیشتر افراد می خواهند احساس ویژه بودن را تجربه کنند.

این که محصول‌تان را در یک کاغذ تزئینی بپیچید یا یک یادداشت ویژه هنگام ارسال بسته داخل آن قرار دهید باعث می‌شود، مشتری شما را برای خرید بعدی خود به خاطر بسپارد.

روش های زیادی وجود دارد که می توانید بکاربگیرید تا مشتریان احساس کنند که پول خود را در جای مناسبی خرج می کنند. این فقط معدود مواردی است که ما پیدا کردیم تا مشتریان بیشتری دوباره به ما بازگردند.

حتمالاً در زمان مطالعه این مقاله به فکر محصول یا خدمات خود بودید. آیا ایده ایی برای وفادارسازی مشتریان خود پیدا کردید؟ آیا قبلا ایده های بالا را اجرا کرده اید؟

درخواست مشاوره رایگان برای CRM
اگر تمایل دارید تا همکاران ما در خصوص نرم افزار CRM اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار دهند می توانید درخواست مشاوره تلفنی بفرستید

You may also like...