نرم افزار CRM تحت وب | آشنایی با سیستم مدیریت ارتباط با مشتری

نرم افزار CRM | آشنایی با سیستم مدیریت ارتباط با مشتری

نرم افزار CRM - سیستم مدیریت ارتباط با مشتری
نرم افزار CRM - سیستم مدیریت ارتباط با مشتری

برای کنترل و مدیریت داده های مشتریان خود از چه سیستم و نرم افزاری استفاده می‌کنید؟

داده های مشتریان منبع حیاتی برای کسب و کارها هستند که استفاده و تحلیل درست این داده ها و اطلاعات در موفقیت کسب و کارها نقش اساسی را بازی می کند، طبق تجربه شرکت های موفق، نرم افزار و سیستمی که توانسته است از داده های مشتریان برای موفق کردن کسب و کارها به شکل تخصصی استفاده کند، نرم‌افزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM)است.

نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان (CRM)، نرم افزاری است که برای مدیریت فروش و بازاریابی کسب و کارها استفاده می شود. امروزه واحد بازاریابی و فروش کسب و کارها برای موفق شدن نیازمند اتوماسیون کردن فرایند ها می باشند و همچنین نیازمند ثبت و نگهداری اطلاعات مشتریان جهت تحلیل رفتار مشتریان با هدف افزایش رضایت مشتری و فروش می باشند.

مانند هر فعالیت دیگری که برای موفقیت، نیازمند استفاده از ابزار و نرم افزارها می باشد واحدهای بازاریابی و فروش نیز برای موفقیت، نیازمند نرم افزار مختص کار خود می باشند نرم افزار CRM به عنوان بهترین و جامع ترین نرم افزار برای بازاریابی و فروش طراحی شده است.

نرم افزار و سیستم مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) به مدیریت داده های مشتریان کمک می کند. با مدیریت داده های مشتریان، کارهای بازاریابی و فروش را پشتیبانی می کند و به صاحب کسب و کار بینش عملی در جهت تصمیم گیری ها ارائه می دهد، ارتباط بین اعضای تیم را آسان تر می کند.

چرا نرم‌افزار CRM بوجود آمد؟

نرم‌افزار CRM نرم افزاری است که داده های مرتبط با مشتریان را برای ما تفسیر می کند و با استفاده از الگوریتم هاییی که در دانش بازاریابی و فروش استفاده می شوند اطلاعاتی را در اختیار ما قرار می دهد که در تصمیم گیری ها به کمک ما می آید، CRM کارکردهای روزمره واحد فروش و بازاریابی را دقت و سرعت می بخشد، با CRM جزئیات اطلاعات مشتریان به روز نگه داشته می شود، تعاملات با مشتری به آسانی ثبت و پیگیری می شود.

این سیستم با هدف کمک به کسب‌و‌کارها در جهت ایجاد روابط ثمربخش با مشتری و همچنین بهبود ارزش طول عمر مشتری (CLV) طراحی شده‌است. تحلیل داده ها و اطلاعات توسط نرم افزار تخصصی این حوزه، به دلیل حجم عظیم داده‌هایی که کسب‌و‌کارها روزانه تولید می‌کنند، حیاتی است.

بدون CRM چه اتفاقی می‌افتد؟

اگر شماره تماس یکی از مشتریانی که با آن‌ها سروکار داشتید ناپدید شود، چقدر سردرگم می‌شوید؟ اگر به جای یک مشتری، شماره چندین مشتری را گم کنید از سرگردانی فراتر می‌رود و وحشت‌زده می‌شوید.

یا قرار ملاقات با یک مشتری احتمالی را فراموش کنید؟ در بازاریابی تماس مداوم و پیگیری سرنخ یا فرصت فروش، آشنایی با او و فراهم آوردن منفعت برای ایشان از ارتباط اولیه مهم‌تر و باارزش‌تر است.

امروزه داده به عنوان منبع قدرت برای کسب وکارها عمل می کند، CRM کمک می‌کند تا داده‌های مشتریان خود را در دسترس داشته باشید و با استفاده از این داده کسب و کار خود را تقویت کنید

نرم‌افزار CRM دقیقا چه کار می‌کند؟

نرم‌افزار CRM یک بانک اطلاعات مرکزی ایجاد می‌کند که در آن تمام افراد شاغل در کسب و کار می توانند اطلاعات مشتریان احتمالی و مشتریان فعلی را ذخیره کنند، ارتباط با مشتری را ردیابی کنند و این اطلاعات را با همکاران خود به اشتراک بگذارند. این امر به کسب و کارها این اجازه را می‌دهد تا روابط خود با مشتریان را مدیریت کنند و کسب و کار خود را توسعه دهند.

با استفاده از نرم‌افزار CRM ، هر درخواست یا خدماتی از جانب مشتری، به ترتیب اولویت و با جزئیات کامل از تاریخچه ارتباطات مشتری قابل مشاهده و پیگیری است، و زمانی که مشتری تماس می گیرد بلافاصله در دسترس کارشناس قرار می‌گیرد.

از نرم‌افزار CRM علاوه بر پیگیری تماس‌های تلفنی، ایمیل‌های ارسال شده، جلسات برگزار شده، همچنین می‌توان برای افزودن یادداشت، برنامه‌ ریزی پیگیری‌ها و سازماندهی مراحل بعدی فروش که باید انجام شود، استفاده کرد.

شناخت بهتر مشتریان، به شما قدرت می‌دهد نه تنها قدرت ایجاد رابطه بلکه قدرت رشد یافتن، قدرت رسیدن به موفقیت، کشف فرصت های فروش و کسب منفعت بیشتر از مشتریان فعلی.

شرکت نرم افزاری ایده پرداز طلوع، با داشتن ۲۰ سال سابقه در بازار CRM، یکی از بهترین نرم افزار های CRM را تولید کرده است، همچنین این شرکت در سالهای اخیر با توجه به نیاز و استقبال مشتریان، نرم افزار یکپارچه کسب و کار شامل نرم افزار CRM، باشگاه مشتریان، نرم افزار حسابداری، فروشگاه اینترنتی و صندوق را به بازار ارائه داده است. 

ویژگی‌های کلیدی نرم‌افزار CRM

ویژگی‌های کلیدی نرم‌افزار CRM شامل موارد زیر است:

مدیریت مخاطبان:

آخرین اطلاعات مربوط به مشتریان – از جزئیات تماس مشتری تا جزییات مکالمه تماس ها- برای دسترسی سریع و به روزرسانی به راحتی امکان پذیر است.

مدیریت سرنخ‌ها:

این سیستم کاربران را قادر می‌سازد تا فعالیت‌ها، وظایف و اهداف قیف فروش را از مراحل آغازین تا مرحله تبدیل، ردیابی کنند.

پیش بینی فروش:

گزارش‌های پیش بینی، فروشندگان را قادر می‌سازد تا از وضعیت قیف فروش خود دید روشنی داشته باشند، سرنخ‌های واجد شرایط را با دقت بیشتری زیر نظر بگیرند و ببینند که تا چه حد به اهداف فروش نزدیک شده‌اند. مدیران فروش می‌توانند برای ایجاد انگیزه و مدیریت کارشناسان خود از این گزارش‌ها بهره ببرند.

پیام رسانی فوری بین کارمندان:

عملکرد پیام‌ رسانی فوری در لحظه باعث می‌شود که همکاران بتوانند سوالات خود را از یکدیگر بپرسند و به آن‌ پاسخ دهند، به عنوان مثال در پاسخگویی آنلاین به یک فرصت فروش یا خدمات پس از فروش مشتریان. مدیران می‌توانند وضعیت کارمندان خود را بررسی کنند و کارمندان می‌توانند در صورت لزوم از آن‌ها بازخورد فوری یا پشتیبانی دریافت کنند.

یکپارچه‌سازی با سیستم‌های ایمیل:

همگام سازی ایمیل با سیستم CRM به صاحبان کسب‌و‌کار اجازه می‌دهد بدون نیاز به ورود و خروج از سیستم‌های مختلف، دید کاملی از مشتریان و سرنخ‌های خود داشته باشند.

اشتراک فایل و محتوا:

اعضای تیم می‌توانند اطلاعات را در یک مکان ذخیره شده مرکزی بارگذاری کنند و به راحتی و فوری با همکاران خود به اشتراک بگذارند.

داشبورد تحلیلی:

اطلاعات موردنیاز هر کارشناس در صفحه داشبورد در اشکال مختلف (مانند برداری، نمودار و…) ارائه می‌شود که بر اساس اولویت‌های هر کارشناس قابل سفارشی سازی است.

هدف در CRM، مديريت بر روابط با مشتريان است و فرض بر آن است که مشتريان نه فقط به دليل محصول متمايز و منطبق با نيازهايشان بلکه به دليل تعلق خاطر به روابطشان با عرضه کنندگان محصولات، از يک سازمان خريد می کنند…

کارکرد  CRM به طور سنتی به عنوان ابزاری برای فروش و بازاریابی مطرح بوده است، اما هم اکنون برخی از بزرگترین دستاوردهای آن علاوه بر دو حوزه بالا در بخش‌های دیگر مانند خدمات مشتری، منابع انسانی، مدیریت زنجیره تأمین و شرکا حاصل شده است.

هنگام ارزیابی و مقایسه نرم‌افزارهای CRM ، سه گونه وجود دارد که باید در نظر گرفته شود:

نسخه دسکتاپ، نسخه تحت وب داخل سازمانی و نسخه ابری

هدف اصلی هر کسب و کاری که به دنبال موفقیت است، ارائه بهترین محصول یا خدمات است. کارمندان با بهره وری بالا به شما کمک می کنند تا این هدف محقق شود.

توهمات بسیاری در مورد CRM در ذهن ها نقش بسته است. به طور کلی CRM موضوعی است که فرضیه های مختلفی را به خود اختصاص داده است.

در عرصه تجارت حفظ مشتریان فعلی و گسترش کسب و کار مسئله مهمی است. هزینه‌هایی که صرف پیدا کردن مشتریان جدید می‌شود خود نشان دهنده اهمیت هر یک از مشتریان کنونی است.

اصول پایه ای فرآیندهای کاربردی مدیریت ارتباط با مشتری:

هدف گذاری برای تک تک مشتریان، جذب و حفظ وفاداری مشتری از طریق ارتباط شخصی، انتخاب مشتری بر اساس مفهوم ارزش طول حیات مشتری

یکی از اهداف اصلی نرم افزار نظارت بر عملکرد کارکنان سازمان دربخش های بازاریابی، فروش و خدمات پس از فروش می باشد…

واحدهای سازمان و کسب و کارها فرایندهای کاری خود را بر روی CRM طراحی و پیاده سازی میکنند.
فرایند های مهمی که در طراحی و پیاده سازی CRM برای واحد فروش و بازاریابی باید در نظر گرفت شامل موارد زیر می باشند:

مفهوم CRM | تکنولوژی یا استراتژی توضیح مفهوم CRM را با تعریفی از زبان برنت فری مدیرعامل شرکت نرم افزاری اونیکس آغاز می کنیم: CRM مجموعه جامعی از فرآیندها و تکنولوژی‌ها برای مدیریت روابط…

 

در دهه های اخیر مشتری مداری به قلب کسب و کارها نفوذ کرده است، استراتژی های محصول محور و کسب و کار محور برچیده می شود.
محصول محور یا فروش محور بودن زمانی…

سایر مقالات سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان | CRM

اگر تمایل دارید تا همکاران ما در خصوص نرم افزار CRM اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار دهند می توانید درخواست مشاوره تلفنی بفرستید