نقش نرم افزار CRM در افزایش فروش هنگام رکود

CRM در رکود اقتصادی

شرایط اقتصادی امروز به خاطر همه گیری ویروس کرونا و … چالش برانگیزتر از آن است که اکثر شرکت ها تاکنون با آن روبرو بوده اند. واکنش غریزی در چنین شرایطی حالت تدافعی است . شما می توانید تمام پروژه ها را متوقف کنید و صبر کنید تا اوضاع بهبود یابد. اما عقب نشینی در طولانی مدت ضرر بیشتری خواهد داشت.

این اوضاع آشفته فرصت های جدیدی را برای شرکت هایی فراهم می کند که هوشمندانه روی فناوری های اطلاعات سرمایه گذاری می کنند.

در این مقاله نکاتی را ویژه کسب و کارهای کوچک تا متوسط بررسی می کنیم تا به آن ها کمک کند با استفاده از نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) از درآمد اقتصادی خود در طی رکود اقتصادی محافظت کنند و آن را افزایش دهند.

CRM برای کسب و کارها امکاناتی فراهم می کند تا:

– در این شرایط چالش برانگیز خدمات استثنایی و شخصی را به طور مداوم به مشتریان خود ارائه دهند.

– سهم درآمدزایی از مشتریان خود را از طریق برنامه های توسعه تجارت بسیار متمرکز افزایش دهند.

 برنامه های جدید تجاری را گسترش دهند و اثربخشی آنها را بیشتر کنند.

– صرفه جویی در هزینه های قابل توجه و بهبود بهره وری مداوم را به دست آورند.

 کسب و کارها در هر صنعت و به هر اندازه ای که باشند قادرند از مزیت هایی که سیستم های اتوماسیون بازاریابی و فروش مانند سیستم مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) ارائه می دهند بهره مند شوند.

می توان کارهای تکراری را به نرم افزار CRM سپرد و در وقت نیروی فروش صرفه جویی نمود تا بتوانند سطح بالاتری از کارها را که به کسب و کار منفعت می رساند انجام دهند.

به وسیله فناوری و استراتژی های ساختار یافته می توان بزرگ‌ترین و پیچیده‌ترین معاملات را در مدت زمان کوتاهی انجام داد. فرایندهای بازاریابی را به کمک ابزارهای هوشمندی مانند نرم افزار CRM با چهار روش زیر سرعت بخشید:

۱- مشتریان بالقوه مناسب را جذب نمایید

تعداد زیادی از مشتریان بالقوه ارتباط مستقیم با حجم بالای فروش ندارند. شما می خواهید مشتریان بالقوه با کیفیت که به محصولات و خدمات شما علاقه‌مند می باشند را جذب نمایید، با این کار شما اطمینان پیدا می کنید که مدت زمانی که صرف سرمایه گذاری بر روی مشتریان بالقوه کرده اید موجب سوددهی شده است.

برای شناسایی مشتریان بالقوه ارزشمند می توانید از فیلترهای ویژه ای استفاده کنید مثلاً یک فرم پرسشنامه برای شناخت سازمان، اهداف و نیازها طراحی نمایید.

برای جذب مشتریان قدرتمند یک بانک اطلاعاتی یکپارچه از مشتریان هدف و نیازهای آنها داشته باشید.

۲- با ارزش ترین مشتریان خود را شناسایی کنید

توسط سیستم CRM می توان ارزش مشتری بالقوه بر اساس جذابیت، میزان علاقهمندی و آمادگی برای خرید را ارزیابی کنید پس بخش فروش می داند با هر مشتری بالقوه چه کند و چه فرایندی را دنبال کند و می تواند توسط خصوصیت قیمت گذاری سیستماتیک سیستم CRM بر اساس ارزش مشتریان بالقوه پیشنهاد قیمت دهد.

۳- مشتریان را تغذیه کنید

هنگامی که مشتریان را در قیف فروش خود در اختیار دارید تلاش کنید در این مسیر ارتباط منظم و پیوسته ای با آن ها داشته باشید زیرا نگه داشتن علاقه مشتریان در یک سطح مناسب موجب ترغیب آن ها به خرید می گردد.

۴- به شکلی پیوسته فرایندهای بازاریابی خود را بهبود ببخشید

با تحلیل اطلاعات و شاخص های بازاریابی و فروش به طور پیوسته، فرایندهای بازاریابی خودتان را بهینه و پالایش نموده و بازگشت سرمایه را سرعت ببخشید.

نرم افزار CRM به شما کمک می کند در رکود اقتصادی خدمات استثنایی و شخصی را به طور مداوم به مشتریان خود ارائه دهید.
فروش بیشتر به مشتریان موجود ممکن است اولین اولویت در هنگام رکود باشد، اما نمی تواند جایگزین جذب مشتریان جدید باشد.
بدون افزایش تعداد مشتری، هر کسب و کاری با ثبات درآمد خود در میان مدت مواجه است. به طور کلی فروش به چشم اندازهای جدید، پنج برابر بیشتر از فروش به مشتری موجود هزینه در بر می گیرد، بنابراین بهبود فروش و بازاریابی توسط CRM برای رشد کسب و کارتان حیاتی است.

منبع انگلیسی مقاله

درخواست مشاوره رایگان برای CRM
اگر تمایل دارید تا همکاران ما در خصوص نرم افزار CRM اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار دهند می توانید درخواست مشاوره تلفنی بفرستید

You may also like...