نرم افزار CRM طلوع

نرم افزار CRM یک ماه اول رایگان

مزایای سرمایه گذاری روی نرم افزار CRM در زمان رکود

CRM در رکود اقتصادی
شرایط اقتصادی امروز به خاطر همه‌گیری ویروس کرونا چالش برانگیزتر از هر زمان دیگری است که اغلب شرکت‌ها تاکنون با آن روبرو بوده‌اند. واکنش غریزی در چنین شرایطی فرورفت در لاک دفاعی است. شما می‌توانید تمام پروژه‌ها را متوقف کنید و صبر کنید تا اوضاع بهبود یابد. اما با عقب نشینی در طولانی مدت ضرر بیشتری متحمل خواهید شد. این اوضاع آشفته فرصت‌های تازه‌ای برای شرکت‌هایی فراهم آورده که هوشمندانه روی فناوری‌های اطلاعات سرمایه‌گذاری می‌کنند. توسط فناوری و استراتژی‌های ساختاریافته می‌توان بزرگ‌ترین و پیچیده‌ترین معاملات را در زمان کوتاه‌تر و به شکلی ساده‌تر انجام داد. کسب‌وکارها در هر حوزه و اندازه‌ای که باشند قادرند از مزایای سیستم‌های اتوماسیون بازاریابی و فروش بهره‌مند شوند. از جمله ابزارهای هوشمندی که به کمک آن می‌توان فرایندهای بازاریابی و فروش را سرعت بخشید، سیستم مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) است. به عنوان یک نمونه ساده از کاربردهای این سیستم می‌توان کارهای تکراری را به نرم افزار CRM سپرد. مشاهده خواهید کرد که در بخش عمده‌ای از وقت کارشناس فروش صرفه‌جویی می‌شود و کارشناس تمرکز اصلی خود را روی کارهایی می‌گذارد که بیشترین منافع را برای کسب‌وکار حاصل می‌کند.

مزایای سرمایه گذاری روی نرم افزار CRM در زمان رکود

در این مقاله نکاتی را ویژه کسب‌وکارهای کوچک تا متوسط بررسی می‌کنیم تا به کمک نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) از سرمایه خود در زمان رکود اقتصادی محافظت کنند و درآمد خود را افزایش دهند.

مشتریان بالقوه مناسب را جذب نمایید.

متاسفانه تعداد زیادی از مشتریان بالقوه ارتباط مستقیم با حجم بالای فروش ندارند. شما باید مشتریان بالقوه‌ی با کیفیتی را جذب نمایید که به محصولات و خدمات شما علاقه‌مند هستند، با این کار شما اطمینان پیدا می‌کنید مدت زمانی که صرف مشتریان بالقوه کرده‌اید موجب سوددهی شده است. به منظور جذب مشتریان طلایی می‌بایست شناخت کاملی از مشتریان هدف، براساس جذابیت، میزان علاقهمندی و آمادگی برای خرید داشته باشید. برای این منظور می‎‌توانید مشتریان را در نرم افزار CRM دسته بندی کنید. دسته بندی مشتریان یک تکنیک بازاریابی قدرتمند است و در آن مشتریان خود را به گروه های کوچکی تقسیم می کنید که ویژگی های مشابهی دارند و  رفتار مشابهی در برخورد با محصولات و خدمات شما دارند.

با ارزش‌ترین مشتریان خود را شناسایی کنید.

به طور حتم نوع برخورد با مشتریان بر اساس رتبه های مختلف در سازمان می تواند متفاوت باشد و در نتیجه مشتریان طلایی که حجم خرید بالایی دارند در اولویت پاسخ دهی خواهند بود و به مرور حجم اعتبار آنها افزایش خواهد یافت و تخفیف بیشتری در خرید های بعدی برای آنها لحاظ خواهد گردید. رتبه بندی مشتریان توسط نرم افزار CRM بر اساس شاخص های تعیین شده در نرم افزار، همانند محاسبه سود ناخالص هر خرید مشتری نیز می تواند صورت گیرد.

مشتریان را تغذیه کنید.

هنگامی که مشتریان را در قیف فروش در اختیار دارید تلاش کنید در این مسیر ارتباط منظم و پیوسته‌ای با آن‌ها داشته باشید زیرا نگه داشتن علاقه مشتریان در یک سطح مناسب موجب ترغیب آن‌ها به خرید می‌گردد. یکی از این اقدامات ساده ارسال محتوای مناسب به مشتری متناسب با هر مرحله در قیف فروش است. این کار به سادگی در قالب ارسال پیامک های خودکار توسط نرم افزار CRM انجام می‌شود. به احتمال زیاد اکثر شما با جعبه لایتنر آشنایی دارید. یکی از استراتژی های رایج برای ارسال پیامک به مشتریان قانون جعبه لایتنر است. طبق آن در بازه های زمانی 1-2-4-8 روز پیام مناسب به مشتری ارسال می شود. بر اساس لایتنر، پیامی که طی مدت‌زمان طولانی‌تری یادآوری می‌شود، در مقایسه با محتوایی که در مدت‌زمان کوتاهی به شدت تکرار می‌شود، بهتر در حافظه فرد نقش می بندد. سخن پایانی حفظ و نگهداشت سرمایه اولین اولویت در زمان رکود است، شرکت ها باید الگوهای مصرف کنندگان را که دائما در حال تغییر است درک کرده و استراتژی های خود را بر این اساس تنظیم کنند. بنابراین بهبود فروش و بازاریابی به کمک یک سیستم نرم افزاری کارآمد همانند CRM در این مسیر راهگشاست.

می‌خواهم CRM رایگان طلوع را تست کنم.

فهرست مطالب

نرم افزار CRM - یک ماه اول رایگان

نرم افزار مدیریت کسب و کار و مشتریان (CRM) طلوع می تواند فروش شما را تا 300% افزایش دهد!

می توانید به مدت یک ماه، بصورت رایگان امکانات نرم افزار CRM طلوع را تست کنید.