نرم افزار CRM ویژه موسسات خیریه

نرم افزار CRM ویژه موسسات خیریه

اغلب مراکز خیریه با چالش هایی از جمله  کمبود بودجه و محدودیت های نظارتی روبرو هستند. بنابراین ایجاد رابطه طولانی مدت با نیکوکاران نه تنها یک اصل بلکه ضرورت است. اداره سازمان مردم نهاد یا موسسه خیریه به کمک های مالی یا کالاهای اهدایی و کمک های خیرخواهانه بستگی دارد، به همین دلیل است که هسته فعالیت های موسسات خیریه و همچنین سازمان های غیرانتفاعی معمولاً حول مدیریت نیکوکاران است. نرم افزار CRM ویژه موسسات خیریه که به آن نرم افزار مدیریت نیکوکاران نیز گفته می شود منحصراً برای کمک به موسسات خیریه در پیشبرد این ماموریت طراحی شده است.

نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) به دلیل مفید و کاربردی بودن، یک مولفه ضروری در فرایند فروش و بازاریابی مشاغل مختلف شناخته می شود. در کسب‌و‌کارهای مدل سودمحور، مدیریت ارتباط با مشتری اهرمی برای ایجاد روابط و تمرکز بر افزایش فروش و درآمد است. مخاطبان، مشتریان بالفعل و مشتریان بالقوه موضوع بحث هستند.

این محبوبیت و تقاضا در سازمان‌های خیریه و مردم نهاد منجر به سفارشی سازی نرم افزار و انطباق آن با نیازهای خاص این حوزه شده است. وقتی نوبت به موسسات خیریه و غیرانتفاعی می رسد، این سازمان ها دارای پایگاه داده بسیار متنوعی هستند. آن‌ها با گروه های مختلفی مانند نیکوکاران، داوطلبان، مددکاران، اعضا و… ارتباط دارند. بنابراین  CRM در خیریه به معنی مدیریت روابط سازنده با نیکوکاران (خیرین) است.

با پیشرفت های رخ داده در زمینه فناوری مدیریت تک تک اجزای کسب و کار ساده تر شده و سازمان های خیریه بدون صرف هزینه قابل توجه برای استخدام کارمند و بهره مندی از منابع مالی موفق خواهند بود. در مراکز خیریه ای که از نرم افزار CRM استفاده می کنند، شاهد افزایش 20 درصدی کمک های مالی خیِرین هستیم. 70٪ سازمان های خیریه از فناوری CRM به عنوان نرم افزار مدیریت نیکوکاران راضی هستند.

امروزه کاهش ماندگاری نیکوکاران یکی از بزرگترین چالش‌های سازمان های خیریه است. جذب نیکوکاران جدید مستلزم مشارکت، بازاریابی و تبلیغات دهان به دهان است، اما حفظ نیکوکاران فعلی یکی از داغ ترین مباحث است. مگر اینکه موسسه خیریه به طور مستمر خواستار حمایت یا عضویت مجدد آن ها باشد، آن ها را درگیر فعالیت های داوطلبانه یا تعهدات اضافی کند، در غیر این صورت ممکن است خیرین خود را از دست بدهند.

بسترهای نرم افزاری CRM برای موسسات خیریه و غیرانتفاعی، ابزارهای ارزشمند و موثری برای نگهداری نیکوکاران مانند برنامه های وفاداری، اتوماسیون بازاریابی ایمیلی و پیامک های تبلیغاتی فراهم می کند. این سه ابزار در صورت استفاده کارآمد تاثیر مثبت در سازمان خیریه شما خواهد داشت.

امکانات نرم افزار CRM ویژه موسسه خیریه

1.     اطلاعات مددجویان
2.     اعضای خانواده مدد جویان
3.     اطلاعات فرزندان مددجویان و علایق آنها
4.     نوع خیریه دریافتی از خیرین
5.     نوع کمک به مددجویان
6.     اطلاعات خیرین حقوقی و حقیقی
7.     اطلاعات مشاورین مددجویان
8.     جلسات مشاوره مددجویان
9.     اطلاعات افراد جهت همسریابی
10.    ویژگی ها و علایق افراد در همسریابی
11.    ارسال اس ام اس به یک مشتری یا گروهی از مشتریان
12.     ارسال ایمیل به یک مشتری یا گروهی از مشتریان
13.    ارسال فکس به یک مشتری یا گروهی از مشتریان
14.     ارسال نامه به یک مشتری یا گروهی از مشتریان و چاپ لیبل های پستی
15.     دریافت اس ام اس از طریق نرم افزار crm
16.     دریافت ایمیل

درخواست مشاوره رایگان برای CRM
اگر تمایل دارید تا همکاران ما در خصوص نرم افزار CRM اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار دهند می توانید درخواست مشاوره تلفنی بفرستید

You may also like...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *